CV & podanie o prace

Stworzenie atrakcyjnego wizualnie CV dla pracodawcy

Stworzenie atrakcyjnego wizualnie CV dla pracodawcy

Kiedy myślimy o szukaniu pracy, pierwszym narzędziem, które przychodzi nam do głowy jest curriculum vitae. Dzięki niemu rekruter dowiaduje się czego się uczyliśmy, a także poznaje nasze umiejętności i zdolności. Prawdą jest, że treść i to, co piszemy ma duże znaczenie, ale musimy też zwrócić szczególną uwagę na wygląd. Dlatego właśnie będziemy rozmawiać o szablonach CV.

Do czego służą szablony CV?

Szablony CV to plik, który pozwala w łatwy sposób uzyskać atrakcyjne dla oka CV. Służą one do uporządkowania i usystematyzowania wszystkich informacji. Ponadto, służą one do nadania mu ładnego i czystego wyglądu.

Jedną z największych zalet korzystania z tych szablonów jest to, że są one bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy pobrać plik na swoje urządzenie i otworzyć go w edytorze tekstu. Wszystko, co musisz zrobić to wypełnić poszczególne rubryki odpowiednimi informacjami. Gdy skończysz, zapisz plik pod inną nazwą. Dobrym pomysłem jest również wyeksportowanie treści w formacie PDF.

Praca twoich marzeń czeka na ciebie!

Jak powinien wyglądać wzór CV?

Pewnie zastanawiasz się, jak powinien wyglądać szablon, którego używasz. Istnieje kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę:

– Ważne jest, aby Twoje CV było dobrze skonstruowane, z podziałem informacji na poszczególne sekcje.

– Powinno ono wyglądać na aktualne i nowoczesne. Nie używaj przestarzałych wzorów lub nieformalnych czcionek, takich jak „Comic Sans”.

– Powinno ono być zgodne z rodzajem pracy, o którą się ubiegasz.

– Jeśli jest to zwyczajowe w twoim kraju, powinno być miejsce na umieszczenie zdjęcia.

Zastanów się, jakiego rodzaju szablonu potrzebujesz. Na przykład, ktoś, kto jest na rynku pracy od wielu lat, będzie chciał mieć CV, które podkreśla różne stanowiska, które zajmował i prace, które wykonywał. Z drugiej strony, ktoś, kto właśnie ukończył studia będzie chciał podkreślić swoje osiągnięcia naukowe. Z tego powodu powinieneś jasno określić, jakie informacje mają przyciągnąć uwagę czytającego je rekrutera.

Gdzie pobrać szablony CV?

Jak już zauważyłeś, bardzo ważne jest użycie szablonu przy tworzeniu CV. W rzeczywistości sam Microsoft Word zawiera swój własny szablon. Nie zalecamy jednak jego stosowania, dlaczego? Powód jest bardzo prosty i dość oczywisty: jest używany przez wielu ludzi.

Skąd więc możesz pobrać szablon, który będzie odpowiadał twoim potrzebom? W Internecie można znaleźć wiele miejsc, które oferują tego typu usługi. Niestety, łatwo się pogubić przy tak wielu opcjach i nie zawsze wszystko, co jest oferowane jest wysokiej jakości.