CV & podanie o prace

Jak uatrakcyjnić swoje CV w czasach kryzysu?

Jak uatrakcyjnić swoje CV w czasach kryzysu?

Szukanie pracy nigdy nie jest łatwe, wiemy o tym. Jednak w czasach kryzysu, kiedy firmy mają mniej pracy i niechętnie zatrudniają nowych pracowników, zadanie znalezienia pracy staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Dlatego chcemy zaproponować Ci kilka wskazówek i porad, które mogą pomóc Ci uatrakcyjnić Twoje CV w czasach kryzysu.

Skup się na swoim doświadczeniu

W czasach niestabilności, firmy wolą stawiać na solidnych pracowników. Jeśli pokażesz w swoim CV, że jesteś osobą zdolną, zorganizowaną i pewną siebie, będziesz miał o wiele większe szanse na zdobycie pracy. Dlatego teraz, bardziej niż kiedykolwiek, podkreśl swoje doświadczenie i osiągnięcia. Sprawdź, które szkolenia i umiejętności dobrze wyglądają w CV.

Pamiętajmy, że to zły czas dla wszystkich, także dla firm (szczególnie tych średnich i małych). Dlatego pokaż swoją troskę i zaangażowanie w projekty, których byłeś częścią, aby przekazać pracodawcy, że zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby przezwyciężyć złe czasy, przez które firma może przechodzić.

Wykorzystaj w pełni swój list motywacyjny

Nie tylko CV jest ważne. List motywacyjny może być świetną przestrzenią do bardziej bezpośredniego kontaktu z firmą. Pokaż swoją troskę, wspomnij o krytycznym momencie, przez który przechodzą, i spróbuj przedstawić rozwiązania, pomysły.

Nie skupiaj się tylko na wymaganiach finansowych

Jeśli zwykle nie jest mądre stawianie żądań finansowych w CV, to tym bardziej nie jest mądre robienie tego w czasach niestabilności gospodarczej. Jasno określ, czego potrzebujesz i jakie wynagrodzenie zaakceptujesz za pracę, ale postaraj się zostawić wymagania na później.

Bądź pozytywny

Pracodawcy nie chcą słuchać krytyki, narzekań czy jęczenia, chcą pomysłów i rozwiązań. Nawet jeśli potrzebujesz tej pracy i dopadnie cię kryzys, nie wpisuj tego do CV. To jest antyproduktywne.

Podkreśl swoją wszechstronność

W czasach niskiej rekrutacji, firmy wolą zatrudniać ludzi, którzy są wszechstronnie wykwalifikowani i którzy są w stanie poradzić sobie z różnymi rodzajami problemów. Jeśli uważasz się za osobę wszechstronną, wykorzystaj to w pełni i podkreśl zarówno w swoim CV, jak i liście motywacyjnym.

Wykaż się odpowiedzialnością i pewnością siebie

 

Jest to czas braku zaufania. Nieufność między firmami, między bankami, między pracownikami… Idź pod prąd i pokaż, że jesteś odpowiedzialny i godny zaufania. Podkreśl w swoich osiągnięciach zadania związane z odpowiedzialnością i przekaż pewność siebie swoimi słowami. Użyj czasowników takich jak organizować, rozwijać, planować.

Bądź elastyczny

Nie bądź zbyt sztywny, podkreślaj swoją elastyczność mówiąc o swoich osiągnięciach lub wymieniając doświadczenie zawodowe, a w liście motywacyjnym przekaż swoje zdolności adaptacyjne.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz