CV & podanie o praceZdobycie pracy

Rzeczy, które należy zawrzeć w podaniu o pracę

Rzeczy, które należy zawrzeć w podaniu o pracę

W coraz bardziej konkurencyjnym świecie pracy, trzeba wiedzieć jak się wyróżnić, a tym samym przechylić szalę na swoją stronę. Dlatego tak ważna jest kontrola nawet najdrobniejszych szczegółów. W tym artykule pokażemy ci, jak poprawnie napisać podanie o pracę.

Rzeczy, które należy zawrzeć w podaniu o pracę

W swoim podaniu o pracę powinieneś podkreślić cechy, które cię charakteryzują i które możesz wnieść do firmy. Zastanów się, w jaki sposób twoje kwalifikacje mogą przyczynić się do osiągnięcia celów wymaganych na stanowisku o które chcesz się ubiegać. Kiedy już to zrozumiesz, możesz wymienić, czego firma szuka i jak spełniasz te oczekiwania. Nie zapomnij również opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym w tej dziedzinie.

W skrócie: Kiedy pracownik działu kadr właśnie przeczytał twój list motywacyjny, powinien mieć jasność co do tego, co potrafisz i dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko.

Przykłady podań o pracę PDF i Word

Teraz, kiedy już wiesz jakie informacje powinien zawierać twój dokument, nadszedł czas na jego napisanie. Możesz czuć się nieco zagubiony, jeśli nigdy wcześniej nie pisałeś listu o pracę.

Zwróć uwagę na wygląd podczas składania podania o pracę

Chociaż składanie wniosków przez Internet staje się coraz bardziej powszechne, nie zawsze jest to możliwe. Jak można sobie wyobrazić, jeśli idziesz do firmy osobiście wygląd jest bardzo ważny przy składaniu wniosku. W zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, możesz być ubrany bardziej lub mniej formalnie. Jeśli masz wątpliwości, zawsze stawiaj na formalność. Przykład: Jeśli nie jesteś pewien, czy powinienem założyć krawat czy nie, załóż go.

Inne szczegóły, o których nigdy nie należy zapominać

Choć prawdą jest, że CV powinno zawierać wszystkie twoje dane kontaktowe, powinieneś umieścić je również w liście motywacyjnym. W ten sposób ułatwisz rekruterowi posiadanie zarówno numeru telefonu, jak i adresu e-mail pod ręką. A mówiąc o e-mailach, jeśli masz dziwny adres e-mail, stwórz taki, który zawiera twoje imię i nazwisko.

Innym sposobem na okazanie zainteresowania jest skontaktowanie się z firmą kilka dni po złożeniu aplikacji. Można to zrobić drogą mailową lub telefoniczną. Jeśli zdecydujesz się na rozmowę telefoniczną, zrób to grzecznie, witając się i pytając, co słychać u drugiej osoby. Zawsze używaj przyjaznego i serdecznego tonu.

Czy są jakieś inne szczegóły lub informacje, które zawarłbyś w podaniu o pracę? Jakie rzeczy najlepiej sprawdzają się w twoim przypadku podczas pisania podania o pracę? Zostaw nam komentarz, abyśmy mogli pomóc innym młodym ludziom, którzy są w takiej samej sytuacji jak ty.