Zdobycie pracy

4 dobre powody aby rzucić swoją pracę już teraz

4 dobre powody aby rzucić swoją pracę już teraz

Nie ma nic gorszego niż poczucie, że marnuje się swoje życie.

Nie widzisz perspektyw

Właściwy szef to nie ten, który głośno krzyczy, ale ten, który prowadzi swoich podwładnych. Jeśli w ciągu ostatniego roku (lub dłużej) nie udało Ci się pod jego kierunkiem niczego osiągnąć, to naturalne, że czujesz się z tym źle. Przed odejściem należy przeprowadzić szczerą rozmowę z szefem na temat swojej sytuacji, rozbieżności między rozwojem kariery a oczekiwaniami lub innych powodów, dla których rozważa się odejście z pracy. Jest to ostateczny test: właściwy szef powie coś w stylu, że on i cała firma są zainteresowani Twoim awansem i, biorąc pod uwagę Twoje życzenia, da Ci szansę na wykazanie się. Jeśli nie, możesz zacząć pakować walizki — nic tu nie osiągniesz.

Zapomniałeś, po co to wszystko robisz

Codziennie chodzisz do pracy, nieźle sobie radzisz, jesteś zadowolony z wynagrodzenia i relacji z kolegami. Ale czasem łapiesz się na tym, że myślisz, że gdyby teraz przyszedł do Ciebie kapitan rejsu z propozycją natychmiastowego porzucenia wszystkiego i opłynięcia świata, zgodziłbyś się bez wahania? Jest to wyraźny znak, że nadszedł czas na zwolnienie.

Marnujesz swój talent

Prawdopodobnie masz dziedzinę, w której jesteś ekspertem — umiejętność, z którą niewiele osób może konkurować. Jeśli Twoja praca nie angażuje tej cechy lub angażuje ją w niewystarczającym stopniu, warto pomyśleć o jej zmianie. Jeśli jesteś liderem, nie będziesz w stanie prowadzić dokumentacji w pełnym wymiarze godzin. Jeśli masz talent do pisania, ale poświęcasz go wyłącznie na pisanie e-maili od 9 do 17, to prędzej czy później stracisz tę umiejętność. Ponadto, jeśli nie nadajesz się do tej pracy, na pewno znajdzie się ktoś inny, kto będzie się nadawał. Nie czekaj, aż tak się stanie — już teraz zacznij szukać pracy, w której będziesz mógł się w pełni realizować.

Więcej wpisów o pracy, biznesie i ekonomii, przeczytasz w serwisie bezpodatku.pl.

Jesteś zadowolony w mniej niż 70%

Jest mało prawdopodobne, aby satysfakcję można było określić w skali od 1 do 10, ale można z grubsza oszacować, jak bardzo jesteś zadowolony ze swojej obecnej pracy. Wypisz wszystkie cechy, które Twoim zdaniem odpowiadają Twojej idealnej pracy. Awans zawodowy, wynagrodzenie, elastyczny grafik lub dress code — opisz to odpowiednio.

Teraz porównaj, ile z „idealnych” punktów odpowiada temu, co robisz teraz. Liczba osób, które w 90% zadowolone ze swojej pracy (czyli 9 na 10) jest bardzo mała. Jeśli Twoja praca nie spełnia wymagań listy życzeń o trzy lub więcej punktów, a w najbliższej przyszłości nie widać żadnych pozytywnych zmian, czas na zwolnienie.