Zdobycie pracy

W co wpatruje się pracodawca przeglądając twoje CV?

W co wpatruje się pracodawca przeglądając twoje CV?

Każda osoba poszukująca pracy nieuchronnie musi sporządzić dobre CV. Jednak jednym z najczęstszych błędów jest skupianie się na tym, co chcemy umieścić, a nie na tym, co pracodawca naprawdę oczekuje, że w nim znajdzie. Czego więc pracodawca szuka w CV? Ujawniamy wszystkie szczegóły.

Części życiorysu

Jeśli zapytasz swoich przyjaciół i rodzinę o to, co powinno zawierać CV, prawdopodobnie wszyscy udzielą ci tej samej odpowiedzi:

Twoje dane osobowe i kontaktowe.
Twój dorobek naukowy
Twoje doświadczenie zawodowe, czyli miejsca w których pracowałeś i funkcje, które pełniłeś.

Prawdą jest, że odpowiedź jest poprawna. Te trzy elementy są niezbędne jeśli chodzi o znalezienie pracy. Ale czy to naprawdę wszystko, co musisz uwzględnić? Oczywiście, że nie. Jeśli ograniczysz się do podania tylko tych informacji, Twoje CV będzie tylko kolejnym z setek. Mówiąc wprost, jest bardzo mało prawdopodobne, że dostaniesz tę pracę.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Co więc powinieneś zrobić, aby się wyróżnić, zwłaszcza jeśli masz niewielkie lub żadne doświadczenie na rynku? Nie panikuj. Spójrzmy poniżej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to sprawić, by twój dokument wyróżniał się wizualnie. To, co piękne przyciąga wzrok i przyciąga uwagę. Dlatego firmy co roku wydają tak dużo pieniędzy na reklamę.

Jeszcze kilka lat temu każdy po prostu otwierał swój ulubiony edytor tekstu i wpisywał treść swojego CV. Spowodowało to kilka problemów, które często się powtarzały:

Zazwyczaj podział na sekcje nie był zbyt jasny.
Czcionka i rozmiar czcionki były jednakowe w całym dokumencie.
Zdjęcie, jeśli było dołączone, nie było dobrze wyrównane lub było niskiej jakości.

Krótko mówiąc, katastrofa. Ostatnio jednak to się zmieniło. Dzięki szerokiemu wykorzystaniu internetu wśród całej populacji, zwłaszcza młodych ludzi, bardzo łatwo jest pobrać szablon i sprawić, by Twoje CV wyglądało naprawdę profesjonalnie. Szablony te zazwyczaj wyglądają bardzo schludnie, z czystym i atrakcyjnym wyglądem. Wystarczy pobrać plik CV w programie Word i zacząć go wypełniać.